wanna galwaniczna

Wanna galwaniczna - co to takiego i do czego służy?

Czym jest ? Do czego służy? Jakie kąpiele można w niej wykonywać? W jakich miejscach można ją znaleźć? Czym jest galwanizacja? Galwanizacja to proces, dzięki któremu metale nabierają dodatkowych wł czytaj więcej »

obrazy na płótnie

Obrazy na płótnie - cenne uwagi

Zaczynasz właśnie swoją przygodę z malarstwem i chciałbyś dowiedzieć się jak malować ? A może chcesz w piękny sposób ozdobić swój salon i nie wiesz, gdzie takie obrazy można zakupić? Przeczytaj, pros czytaj więcej »

 

Obrazy na płótnie - cenne uwagi

Zaczynasz właśnie swoją przygodę z malarstwem i chciałbyś dowiedzieć się jak malować obrazy na płótnie? A może chcesz w piękny sposób ozdobić swój salon i nie wiesz, gdzie takie obrazy można zakupić? Przeczytaj, proszę poniższy artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Zapraszamy zatem do lektury.

Jak malować obrazy na płótnie? Rady dla początkujących

Przed namalowaniem swojego pierwszego obrazu, dobrze jest uzbroić się w niezbędną wiedzę. Jeżeli malowanie traktujesz jako hobby i nie masz specjalistycznej wiedzy, którą można zdobyć na Akademii Sztuk Pięknych, dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w podręcznik do malarstwa. Pozwoli Ci to uniknąć podstawowych błędów oraz zaoszczędzić pieniądze, ponieważ bez odpowiedniej wiedzy, może zdarzyć się, że zakupisz nieodpowiednie materiały.

Dzięki podręcznikom dowiesz się nie tylko jak malować obrazy nie płótnie, lecz poznasz podstawowe aspekty malarstwa, bez których Twój obraz nigdy nie powstanie. Dowiesz się np. jak trzymać pędzel, gdzie można zakupić najlepsze materiały oraz jaką sztalugę powinieneś wybrać. Najlepsze są takie podręczniki, które opisują krok po kroku proces powstania danego obrazu, zawierają rysunki, a nie tylko suchy opis. Jest to o tyle ważne, że samo słowo pisane może po prostu nie oddać tego, co będziesz mógł zobaczyć na danym rysunku.

Chcąc malować obrazy na płótnie, niezbędne będzie Ci oczywiście samo płótno, lecz nie tylko ono. Powinieneś zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia. W obecnych czasach możesz zrobić to bez problemu przez internet. Wiele stron internetowych oferuje bowiem zestawy dla początkujących malarzy.

Gdy zaopatrzysz się już w niezbędną wiedzę oraz materiały, czas rozpocząć malowanie. Pojawia się jednak pytanie — co namalować? Natchnienie z czasem przyjdzie samo. Na początek możesz zacząć od malowania krajobrazów lub martwej natury. Przyjrzyj się dokładnie formie malowanego obiektu, zobacz, jak wygląda w różnym świetle. Najlepszą praktyką będzie oglądanie wielu dzieł Twoich ulubionych artystów.

Kiedy już będziesz chciał rozpocząć pracę, zadbaj o to, aby Twoja pracownia była jak najlepiej oświetlona. Jeżeli używasz farb olejnych, koniecznie rozcieńcz je przy pomocy wody.

Sam proces malowania, najlepiej jest rozpocząć od szkicu ołówkiem. Dopiero gdy szkic taki ukończysz, wypełnij go następnie farbami. Pamiętaj, że Twoje pierwsze próby, mogą nie przynieść oczekiwanego przez Ciebie rezultatu. Nie zniechęcaj się jednak. Praktyka czyni mistrza. Leonardo da Vinci też kiedyś zaczynał.

Gdzie kupić ładne i niedrogie obrazy?

Chciałbyś ozdobić swój salon ładnym obrazem i nie wiesz, gdzie go kupić? Obrazy na płótnie można generalnie zakupić w galeriach sztuki. Jednakże ceny takich dzieł niekiedy są bardzo wysokie. Galeria bowiem również musi zarobić. Narzucana przez galerie marża może wynieść 30%, a czasami, jeżeli jest to uznany artysta, nawet i 150%.

Nie zawsze jednak uznane nazwisko idzie w parze z jakością dzieła. Przecież nie każdemu musi podobać się to samo. Czasami piękne obrazy nieznanych szerszemu gronu odbiorców malarzy, można znaleźć np. w takich serwisach jak Allegro, czy OLX. Artyści, chcąc łatwo dotrzeć do potencjalnych klientów, wystawiają swoje dzieła w tych serwisach w bardzo przystępnych cenach. Czasami można nabyć naprawdę wartościowe dzieło już za kwotę kilkuset złotych. Jeżeli chcemy zatem przyozdobić nasz salon w ładne płótno, warto spędzić trochę czasu na portalach ogłoszeniowych, a nuż wypatrzymy jakąś perełkę?

Artykuły powiązane