rakiety tenisowe

Jak wybrać idealną rakietę do tenisa - Sekrety dla początkujących i zaawansowanych

Niniejszy artykuł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pozostają w niewiedzy, kiedy przychodzi do wyboru idealnej rakiety do tenisa. Czy jesteś nowicjuszem, zaawansowanym graczem, czy nawet profe czytaj więcej »

Księgowy Katowice

Księgowy Katowice: Twój kompas wchodzący w świat finansów

Czy tak jak wiele przedsiębiorstw w Katowicach, i Ty stawiasz czoło skomplikowanym i często zmieniającym się przepisom księgowym? Czy wiesz, jak znaczący wpływ może mieć doświadczony księgowy na przy czytaj więcej »

krem przeciwsłoneczny

Ważność kremu przeciwsłonecznego: zrozumieć jego rolę w ochronie skóry

Za każdym razem, kiedy opuszczamy dom w dni słoneczne czy pochmurne, nasza skóra jest narażona na szkodliwe promieniowanie UV. Każdego dnia, w każdym sezonie, niezależnie od pogody, skóra wymaga ochr czytaj więcej »

kosmetyki rozświetlające twarz

Kosmetyki rozświetlające twarz: jak wybrać i jak stosować?

Początek XXI wieku charakteryzuje się niebywałym rozwojem przemysłu kosmetycznego. Przeciwdziałanie oznakom starzenia się, korekta niedoskonałości cery czy poprawa kolorytu skóry to tylko część efekt czytaj więcej »

wycieraczki samochodowe

Wycieraczki samochodowe dla Forda: Który wybór będzie najlepszy?

W klimatycznie paskudnych warunkach, wyraźna widoczność za kierownicą jest kluczowa dla bezpiecznej jazdy. Właśnie z tym na uwadze, mogą stanowić nieocenione narzędzie, które chroni przed niekorzyst czytaj więcej »

Kamizelki robocze

Kamizelki robocze: dlaczego są nieodłącznym elementem bezpiecznej pracy?

Komfort i bezpieczeństwo na miejscu pracy to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na efektywność i satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, istotne j czytaj więcej »

grant OZE

Grant OZE: Wyzwanie zasilane energią przyszłości

Rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) to dzisiaj jeden z najważniejszych wymiarów walki o zdrowszą i bardziej zrównoważoną planetę. Technologię tę wsparły największe kraje świata, a proces jest ta czytaj więcej »

organizacja przestrzeni

Optymalizacja Miejsca Pracy: Jak Efektywnie Organizować Przestrzeń dla Lepszej Produktywności i Komfortu

W dzisiejszych czasach, gdy liczni pracownicy spędzają wiele godzin przy swoich biurkach, wyszukane i efektywne zarządzanie przestrzenią staje się kluczem do poprawy nie tylko produktywności, ale tak czytaj więcej »

tworzenie sklepów internetowych

Tworzenie sklepów internetowych: Klucz do sukcesu w e-commerce

W obecnych czasach dominacji handlu online, stało się nie tylko modnym narzędziem marketingowym, ale przede wszystkim koniecznością dla tych, którzy pragną osiągnąć sukces komercyjny. E-commerce nie czytaj więcej »

seo-freelancer.pro pozycjonowanie w krakowie

Pozycjonowanie stron internetowych – dlaczego warto zostawić to specjalistom?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych? W świecie cyfrowym, każda firma marzy o tym, by jej strona internetowa znalazła się na szczytowych pozycjach w wynikach wyszukiwania Google. Czym jednak czytaj więcej »

 

Obrazy na płótnie - cenne uwagi

Zaczynasz właśnie swoją przygodę z malarstwem i chciałbyś dowiedzieć się jak malować obrazy na płótnie? A może chcesz w piękny sposób ozdobić swój salon i nie wiesz, gdzie takie obrazy można zakupić? Przeczytaj, proszę poniższy artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Zapraszamy zatem do lektury.

Jak malować obrazy na płótnie? Rady dla początkujących

Przed namalowaniem swojego pierwszego obrazu, dobrze jest uzbroić się w niezbędną wiedzę. Jeżeli malowanie traktujesz jako hobby i nie masz specjalistycznej wiedzy, którą można zdobyć na Akademii Sztuk Pięknych, dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w podręcznik do malarstwa. Pozwoli Ci to uniknąć podstawowych błędów oraz zaoszczędzić pieniądze, ponieważ bez odpowiedniej wiedzy, może zdarzyć się, że zakupisz nieodpowiednie materiały.

Dzięki podręcznikom dowiesz się nie tylko jak malować obrazy nie płótnie, lecz poznasz podstawowe aspekty malarstwa, bez których Twój obraz nigdy nie powstanie. Dowiesz się np. jak trzymać pędzel, gdzie można zakupić najlepsze materiały oraz jaką sztalugę powinieneś wybrać. Najlepsze są takie podręczniki, które opisują krok po kroku proces powstania danego obrazu, zawierają rysunki, a nie tylko suchy opis. Jest to o tyle ważne, że samo słowo pisane może po prostu nie oddać tego, co będziesz mógł zobaczyć na danym rysunku.

Chcąc malować obrazy na płótnie, niezbędne będzie Ci oczywiście samo płótno, lecz nie tylko ono. Powinieneś zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne narzędzia. W obecnych czasach możesz zrobić to bez problemu przez internet. Wiele stron internetowych oferuje bowiem zestawy dla początkujących malarzy.

Gdy zaopatrzysz się już w niezbędną wiedzę oraz materiały, czas rozpocząć malowanie. Pojawia się jednak pytanie — co namalować? Natchnienie z czasem przyjdzie samo. Na początek możesz zacząć od malowania krajobrazów lub martwej natury. Przyjrzyj się dokładnie formie malowanego obiektu, zobacz, jak wygląda w różnym świetle. Najlepszą praktyką będzie oglądanie wielu dzieł Twoich ulubionych artystów.

Kiedy już będziesz chciał rozpocząć pracę, zadbaj o to, aby Twoja pracownia była jak najlepiej oświetlona. Jeżeli używasz farb olejnych, koniecznie rozcieńcz je przy pomocy wody.

Sam proces malowania, najlepiej jest rozpocząć od szkicu ołówkiem. Dopiero gdy szkic taki ukończysz, wypełnij go następnie farbami. Pamiętaj, że Twoje pierwsze próby, mogą nie przynieść oczekiwanego przez Ciebie rezultatu. Nie zniechęcaj się jednak. Praktyka czyni mistrza. Leonardo da Vinci też kiedyś zaczynał.

Gdzie kupić ładne i niedrogie obrazy?

Chciałbyś ozdobić swój salon ładnym obrazem i nie wiesz, gdzie go kupić? Obrazy na płótnie można generalnie zakupić w galeriach sztuki. Jednakże ceny takich dzieł niekiedy są bardzo wysokie. Galeria bowiem również musi zarobić. Narzucana przez galerie marża może wynieść 30%, a czasami, jeżeli jest to uznany artysta, nawet i 150%.

Nie zawsze jednak uznane nazwisko idzie w parze z jakością dzieła. Przecież nie każdemu musi podobać się to samo. Czasami piękne obrazy nieznanych szerszemu gronu odbiorców malarzy, można znaleźć np. w takich serwisach jak Allegro, czy OLX. Artyści, chcąc łatwo dotrzeć do potencjalnych klientów, wystawiają swoje dzieła w tych serwisach w bardzo przystępnych cenach. Czasami można nabyć naprawdę wartościowe dzieło już za kwotę kilkuset złotych. Jeżeli chcemy zatem przyozdobić nasz salon w ładne płótno, warto spędzić trochę czasu na portalach ogłoszeniowych, a nuż wypatrzymy jakąś perełkę?